Wystawa UNIWERSUM/UNIWERSAM

Elektrownia Powiśle to projekt, któremu sztuka jest niezwykle bliska. W jej przestrzeni swoje miejsce znajdują galerie oraz regularnie odbywają się tutaj różnego rodzaju wystawy czy targi. Na początku lutego Elektrownia Powiśle zaangażowała się w kolejny projekt artystyczny - D’Art Society, organizowany przez kancelarię Dentons, który łączy artystów różnych pokoleń, perspektyw i wrażliwości.

 

D’Art Society to pierwsze z cyklu 12 wyzwań w ramach całorocznego projektu #1YearChallenge, uruchomionego przed kancelarię Dentons z okazji jubileuszu jej 30-lecia. Pierwszą aktywnością w ramach projektu D’Art Society jest wystawa UNIWERSUM/UNIWERSAM, którą można oglądać na wystawie na 2. piętrze w Elektrowni Powiśle. Wystawa będzie dostępna do 4 marca.

O D’Art Society 

D’Art Society to pierwsze z cyklu 12 wyzwań w ramach całorocznego projektu #1YearChallenge, uruchomionego przed kancelarię Dentons z okazji jubileuszu jej 30-lecia. #1YearChallenge, składa się z 12 inicjatyw, realizowanych na przestrzeni całego roku 2021. Począwszy od stycznia, każdy miesiąc będzie powiązany z określonym wyzwaniem, w które będą angażować się pracownicy, współpracownicy, a także klienci Dentons. Poszczególne projekty będą polegały na tworzeniu pożytecznych i wartościowych inicjatyw, które będą miały na celu wspieranie kultury, edukacji, programów ekologicznych oraz działań lokalnych społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem warszawskiego Powiśla, w którym znajduje się siedziba kancelarii.

Platforma D’Art Society została przygotowana specjalnie z myślą o młodych artystach., aby umożliwić im wyrażenie własnych opinii w sposób twórczy i niepokorny. Już pod koniec stycznia w ramach projektu odbędzie się specjalny webinar poświęcony problematyce istotnej dla każdego artysty, który chce zaistnieć na współczesnym rynku sztuki. Webinar będzie rozmową o sztuce w kontekście prawa autorskiego i praw pokrewnych.

Inicjatywie artystycznej D’Art Society patronuje Elektrownia Powiśle oraz Stowarzyszenie Front Sztuki.

Check also other posts

Check out activities that we have prepared for you in March at Elektrownia Powiśle!

Elektrownia Powiśle

Feb 24, 2021

Warsaw's design fair for the first time at Elektrownia Powiśle!

Elektrownia Powiśle

Feb 24, 2021

Elektrownia Powiśle Feb 22, 2021

Elektrownia Powiśle Feb 17, 2021

Elektrownia Powiśle Feb 15, 2021

Elektrownia Powiśle Feb 5, 2021

Elektrownia Powiśle Jan 31, 2021